close
تبلیغات در اینترنت
درباره نوشاد عالمیان پر افتخارترین پینگ پنگ باز ایرانی

ipingpongهمه چیز درباره پینگ پنگ
نوشاد عالمیان ورزشکار ایرانی در رشته تنیس روی میز است. او توانست در مسابقات قهرمانی جوانان جهان در رشته تنیس روی میز در اسپانیا مقام پنجم را کسب کند.وی در مسابقات لوکزامبورگ مدال طلا را کسب کرد  و در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۲ لندن با کسب مقام قهرمانی آسیای میانه به المپیک لندن راه یافت نوشاد عالمیان نام کامل نوشاد عالمیان درونکلایی ملیت ایرانی محل زندگی بابل بالاترین رتبه ۸۹(مارس ۲۰۱۲) باشگاه پتروشیمی بندرامام تاریخ تولد ۲۱ نوامبر ۱۹۹۱ ‏(۲۰ سال) محل تولد بابل, ایران  نوشاد عالمیان…

درباره نوشاد عالمیان پر افتخارترین پینگ پنگ باز ایرانی

جمعه 23 تير 1391

نوشاد عالمیان ورزشکار ایرانی در رشته تنیس روی میز است.


او توانست در مسابقات قهرمانی جوانان جهان در رشته تنیس روی میز در اسپانیا مقام پنجم را کسب کند.وی در مسابقات لوکزامبورگ مدال طلا را کسب کرد  و در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۲ لندن با کسب مقام قهرمانی آسیای میانه به المپیک لندن راه یافت

نوشاد عالمیان
نام کامل نوشاد عالمیان درونکلایی
ملیت ایرانی
محل زندگی بابل
بالاترین رتبه ۸۹(مارس ۲۰۱۲)
باشگاه پتروشیمی بندرامام
تاریخ تولد ۲۱ نوامبر ۱۹۹۱ ‏(۲۰ سال)
محل تولد بابل, ایران

 نوشاد عالمیان درباره خودش گفت:


من نوشاد عالمیان متولد 30 آبان 1370 از شهرستان بابل استان مازندران هستم که از چهار سالگی تنیس روی میز را زیرنظر پدرم که از قهرمانان کشور بوده بطور جدی آغاز کردم بطوریکه در 8 سالگی روزانه شش ساعت بدون حتی یک روز وقفه تمرین می کردم تا توانستم در 14 سالگی نفر اول نوجوانان کشور شوم . از آن تاریخ یعنی از سن 13 – 14 سالگی با مشورت و توافق خانواده ام تصمیم گرفتم برای ادامه تمریناتم به آکادمی تهران که در قیطریه توسط جناب آقای مهندس شهنازی رئیس فدراسیون وقت احداث شده بود بیایم تا بصورت حرفه ای این رشته را ادامه دهم . یکی از دلایل موفقیت من در تنیس روی میز تمرین زیاد ، عشق و علاقه بیش از حد و جدیت در کارم بوده است .

گفت و گو:


گفت و گو با نوشاد عالمیان این چپ دست استثنایی

 
«تیم جوانان ایران با بازیكن چپ‌دست ماهر خود ، نوشاد عالمیان نمایش سهمگینی در رقابت‌های بحرین داشت»! این بخشی از گزارش فدراسیون جهانی تنیس روی میز درخصوص پینگ‌پنگ باز 17 ساله كشورمان است.
 

نوشاد كه این رشته را از 4 سالگی زیر نظر پدرش آغاز كرد به واسطه استعداد بی‌نظیرش مراحل رشد و ترقی را با سرعتی عجیب طی كرد و با به نمایش گذاشتن بازی‌های زیبا و حرفه‌ای خیلی زود خود را در این رشته مطرح كرد و به عضویت تیم ملی كشورمان درآمد.

او در ماه‌های اخیر با كسب مقام پنجم در بازی‌های جهانی جوانان، قهرمانی در مسابقات پروتور جهانی قطر و نیز نایب‌قهرمانی در پروتور جهانی بحرین، چهره‌ای متفاوت از تنیس روی میز ایران را به همگان نشان داد و تحسین بسیاری از كارشناسان جهانی این رشته را برانگیخت. شاید اینها همه به اضافه صعود دوپله‌ای او در رنكینگ جهانی جوانان و كسب رتبه 18 این جدول طی هفته‌ای كه گذشت، بهانه خوبی برای یك گفتگوی توپی- راكتی باشد....


به نظر می‌رسد پرونده عملكرد نوشاد عالمیان در سالی كه روزهای پایانی آن را پشت‌سر می‌گذاریم، بسیار مثبت و قابل دفاع بود! خودت چطور فكر می‌كنی؟

هرچند امسال در مقایسه سال گذشته افت نامحسوسی داشتم، اما به لطف خدا و پشتیبانی‌های فدراسیون و خانواده‌ام موفق به كسب موفقیت‌های خوبی شدم و این در حالی است كه من انتظار بیشتری از خودم داشتم، اما متاسفانه مسابقات متعدد برون‌مرزی تا حدی تمرینات منظم مرا تحت‌الشعاع خود قرار داده بود و به همین علت از آمادگی كمتری برخوردار بودم.


با وجود این، درخشش تو در مسابقات پینگ‌پنگ جوانان جهان در اسپانیا موجب شد عنوان پدیده این دوره از بازی‌ها را به خود اختصاص دهی، پیروزی در مقابل بازیكن اول دنیا تا چه حد دشوار بود؟

فكر می‌كنم برد در برابر ماتسودربای ژاپنی كار سخت و بزرگی بود؛ چراكه او بازیكن بسیار خوبی است كه همیشه در مسابقات اپن جهانی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص می‌دهد، ولی باید اعتراف كنم كه پیروزی در برابر بوت‌روف آلمانی كه تا آن زمان موفق به شكست دادن او نشده بودم، ضمن بالا بردن اعتماد به نفسم مقدمه‌ای برای این برد شیرین شد البته در آن بازی‌ها من به لحاظ تمرینات منظم، در سطح خوبی از آمادگی جسمانی قرار داشتم و همین باعث شد تا در آن بازی‌ها عملكرد خوبی از خودم به نمایش بگذارم.


حضور تو بدون مربی و همراه در بازی‌های جهانی جوانان در مادرید اسپانیا سر و صدای زیادی در خبرگزاری‌های خارجی ایجاد كرد. واقعا چرا این طور شد؟ مگر این اعزام با برنامه‌ریزی قبلی انجام نشده بود؟

حقیقت این است كه آنها فقط برای من دعوتنامه فرستاده بودند و اگر بنا بر این بود كه من صبر كنم تا مربی‌ام هم مقدمات آمدنش به اسپانیا را فراهم كند قطعا بازی‌ها را از دست می‌دادم و از سرعت پیشرفتم تا حد زیادی كاسته می‌شد. بنابراین با قضیه تنها بودنم كنار آمدم و برای اعزام اعلام آمادگی كردم. باور كنید آنقدر اشتیاق حضور مثبت و درخشش در آن مسابقات را داشتم كه اصلا هیچ كمبودی را در آنجا حس نكردم البته خانم اسكندری كه یكی از داوران بازی‌های جهانی بود به جهت تسلط به زبان انگلیسی در آنجا لطف زیادی نسبت به من داشتند و موجب شدند ارتباط راحت‌تری برقرار كنم.


از حریفان تمرینی‌ات بگو، فكر می‌كنی آنها تا چه حد در پیشرفت شما اثرگذار بوده‌اند؟

حریفانی كه در این 3 سال اخیر با آنها بازی می‌كنیم شامل 2‌مربی كره‌ای و 3 بازیكن تمرینی هستند كه حضورشان تاثیر بسیار زیادی در بالا بردن سطح كار ما و افزایش سرعت بازی‌هایمان داشته است. من فكر می‌كنم آنها یكی از عوامل بسیار موثر در پیشرفت تیم ملی پینگ‌پنگ ما بوده‌اند كه حضورشان را به هیچ وجه نباید نادیده گرفت.


به عقیده تو، اگر همین روند كنونی پیشرفت تیم ملی ایران ادامه پیدا كند روزی برسد كه بتوانید در برابر بازیكنان چینی هم حرفی برای گفتن داشته باشید؟

بعید می‌دانم بتوانیم در برابر چینی‌ها بهتر از آنها ظاهر شویم، چراكه آنها سبك خاص و منحصر به فردی برای بازی دارند كه در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست و مربیان درجه یك و صاحب‌نام آنها هم هیچ گاه در هیچ جای دنیا كار نمی‌كنند، اما از آنها كه بگذریم امروز بچه‌های ایرانی در برابر كشورهای صاحب نامی مثل كره و ژاپن حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. ما در سال‌های اخیر به حدی پیشرفت كرده‌ایم كه بسیاری از تیم‌ها از رویارویی با ما می‌ترسند و با نگرانی سر میز بازی‌هایی كه یك سمت آن بچه‌های ایرانی هستند حاضر می‌شوند و این برایمان ارزش فراوانی دارد.


فكر می‌كنی چه عواملی در موفقیت‌های اخیر تو خصوصا در اسپانیا و بحرین و قطر تاثیرگذار بوده است؟

حركت‌های بازیكنانچپ‌دست به راحتی قابل پیش‌بینی نیست. یعنی آنها كمی كج‌بازی میكنند و توپشان بد به حریفان می‌رسد . این موضوع تا‌حدودی طرف مقابل را اذیت می‌كند

در این سال‌ها فدراسیون زحمات زیادی را برای من و سایر ورزشكاران مستعد این رشته متحمل شده است كه شاید تاسیس آكادمی ملی پینگ‌پنگ، به‌كار‌گیری كادر فنی قوی، حریفات تمرینی كره‌ای، اعزام‌های پیاپی برون‌مرزی و برگزاری اردوهای مستمر داخلی ازجمله آنها باشد. شاید مناسب باشد همین‌جا از زحمات آقای شهنازی تشكر ویژه‌ای داشته باشم و از مسوولان فدراسیون به جهت این‌كه فرصت حضور در مسابقات جهانی بزرگسالان را به من دادند قدردانی كنم.


تو در مسابقات پروتور بحرین ودر بازی فینال نتیجه را به حریفی واگذار كردی كه پیش از این در 4 مسابقه او را شكست داده بودی و این برای همه بسیار عجیب بود. فكر می‌كنی چرا چنین اتفاقی افتاد؟

در پینگ‌پنگ هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست و امكان دارد كه شما پس از حتی 20 برد در برابر یك حریف، نتیجه بازی بیست و یكم را به او واگذار كنی. از طرفی همان‌طور كه می‌دانید عمر عصار به لحاظ رنكینگ در جایگاه بالاتری نسبت به من قرار دارد و بازیكن بسیار خوبی است. در دیدار فینال پروتور بحرین هم او بهتر از من بازی كرد و نتیجه را به نفع خود تغییر داد و این تنها حكایت از برتری او در آن دیدار نسبت به من دارد.


چپ دست ماهری به نام نوشاد عالمیان‌! این عنوانی است كه فدراسیون بین‌المللی تنیس روی میزITTF اخیرا برای تو در نظر گرفته است! خودت فكر می‌كنی كه چپ‌دستی تو یا سایر پینگ‌پنگ‌بازان چپ‌دست؛ چه امتیاز خاصی برایتان به همراه داشته است؟

راستش را بخواهید حركت‌های بازیكنان چپ دست به راحتی قابل پیش‌بینی نیست. یعنی آنها كمی كج‌بازی میكنند و به اصطلاح توپشان بد به حریفان می‌رسد . این موضوع تا‌حدودی طرف مقابل را اذیت می‌كند. خوب به دلیل این‌ كه ما همیشه با راست دست‌ها تمرین می‌كنیم، در مواجهه با آنها مشكل خاصی نداریم اما بر عكس این قضیه صدق نمیكند و آنها با حریفان تمرینی چپ‌دست بازی نمیكنند و روی همین اصل بازی در برابر ما برایشان به آن شكل راحت نیست.


از درس و مدرسه برایمان بگو! این ‌طور كه از ظواهر امر پیداست فعلا حضور در مسابقات و اردوهای مختلف مجالی برای تحصیل و مطالعه باقی نگذاشته است؟

بله و با توجه به دلایلی كه شما هم به آنها اشاره كردید، ‌امكان حضور در مدرسه را ندارم و تنها در یك ماه مانده به پایان سال تحصیلی و با تعطیلی اردو، معلمان خصوصی بسیار سخت و فشرده با ما كار می‌كنند تا بتوانیم برای حضور در امتحانات پایان سال به آمادگی لازم برسیم. در حال حاضر، من دانش‌آموز سال سوم دبیرستان در رشته تربیت‌بدنی هستم و امیدوارم بتوانم این رشته را در دانشگاه و تا مقطع دكترا ادامه دهم.


تو در اردیبهشت 88 برای شركت در مسابقات جهانی بزرگسالان عازم یوكوهامای ژاپن هستی.فكر میكنی آیا درخشش‌های اخیرت را در آنجا نیز تكرار خواهی كرد؟

امیدوارم من و سایر دوستانم بتوانیم با تمرینات مستمر و جدی، در ژاپن نمایندگان شایسته‌ای برای پینگ‌پنگ كشورمان باشیم. این مسابقات یك‌سال به ‌شكل تیمی و یك سال به صورت انفرادی برگزار میشود و امسال نوبت رقابت‌های انفرادی‌ است و با توجه به این ‌كه در حال حاضر من و دیگر ملی‌پوشان تنیس روی میز در سطح خوبی از آمادگی قرار داریم این امیدواری وجود دارد كه در آنجا هم حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم.


و در پایان دوست داریم بدانیم كه بزرگ‌ترین آرزوی ورزشی تو به عنوان یك ورزشكار جوان و باانگیزه چیست؟

فكر می‌كنم حضور در بازی‌های المپیك نه‌تنها برای من كه برای هر ورزشكاری نقطه اوج آرزوهاست و امیدوارم با تلاش بیشتر و برنامه‌ریزی دقیق و منسجم بتوانم به این مهم دست‌ یابم و در المپیك لندن برای كشورم افتخارآفرینی كنم.

 

ویدیو یکی از بازی های نوشاد عالمیان

  

رتبه های مختلف نوشاد به همراه امتیاز ها

August   2012    64  2065.00     
July   2012    77  2016.00     
June   2012    90  1984.00     
May   2012    78  2020.00     
April   2012    82  2006.00     
March   2012    89  1973.00     
February   2012    116  1889.00     
January   2012    112  1889.00     
December   2011    132  1859.00     
November   2011    131  1863.00     
October   2011    126  1869.00     
September   2011    159  1792.00     
August   2011    153  1798.00     
July   2011    144  1801.00     
June   2011    144  1802.00     
May   2011    180  1738.00     
April   2011    176  1739.00     
March   2011    168  1747.00     
February   2011    163  1758.00     
January   2011    158  1758.00     
December   2010    157  1762.00     
November   2010    156  1756.00     
October   2010    170  1736.00     
September   2010    173  1735.00     
August   2010    184  1709.00     
July   2010    244  1613.00     
June   2010    236  1637.00     
May   2010    240  1598.00     
April   2010    240  1598.00     
March   2010    253  1572.00     
February   2010    309  1476.00     
January   2010    319  10962.25     
July   2009    383  10825.50     
June   2009    377  10828.50     
May   2009    382  10829.50     
April   2009    415  10799.00     
March   2009    409  10807.00     
December   2008    492  10655.25     
November   2008    504  10651.25     
October   2008    522  10651.25     
September   2008    526  10634.75     
August   2008    562  10634.75     
July   2008    578  10611.00     
June   2008    589  10610.50     
May   2008    634  10596.00     
April   2008    627  10599.25     
March   2008    729  10525.00     
February   2008    828  10454.50     
January   2008    905  10402.25     
December   2007    909  10399.00     
November   2007    929  10399.00     
October   2007    931  10399.00     
September   2007    964  10375.00     
August   2007    942  10372.00     
July   2007    970  10365.00     
June   2007  943  10348.00     
May   2007  995  10301.00     
April   2007  1020  10288.00     
March   2007  1012  10308.00     
January   2007  r *  971  10321.00     
December   2006  r *  981  321.00     
November   2006  r *  976  321.00     
October   2006  r *  966  319.00     
September   2006  r *  949  318.00     
August   2006  r *  1045  243.00     
July   2006  1014  260.00 

 

پینگ پنگ

مسابقه نوشاد عالمیان و وانگ لیکین

5:47